Kdo jsem

Jan Pummer

Jmenuji se Jan Pummer, je mi 35 let a působím 13 let ve finančním oboru. V roce 2007, před Vánoci, jsem se rozhodl začít budovat vlastní podnikání ve financích. V té době jsem byl ve 3. Ročníku studia na VŠE v Praze a právě jsem se rozhodl ukončit mou sportovní kariéru co by snowboardový reprezentant. Vždy mě lákal svět financí, obchodu a podnikání, a tak i přes počáteční obavy jsem využil příležitosti, kterou jsem dostal od mého kamaráda Ondry. Jak se říká, kdo se bojí, nesmí do lesa. Tak jsem sebral odvahu a dodnes jsem za to opravdu rád.

Často říkám lidem, že příležitosti jsou mnohokrát skryté v nedostatcích. Jelikož jsem tou dobou byl nespokojeným klientem nejmenované poradenské firmy, tak pro mě bylo složité uvěřit, že někdo poskytuje finanční služby pro lidi a ne pouze kvůli uspokojení svých zájmů. Byla to pro mě právě tato počáteční motivace, která mi pomohla vybudovat s týmem společnost, pro kterou bude dlouhodobost a kvalita prioritou.

Během 13 let jsme spolu s kolegy dokázali vybudovat pobočky nejen v rodném Liberci, ale také v Praze, Kolíně, Mladé Boleslavi a České Lípě. Aktuálně poskytujeme naše služby 5,5 tisicům domácností. Vážím si toho, co jsme společně vybudovali, avšak plánujeme naši působnost v dalších 5 letech zdvojnásobit a vybudovat 4-5 nových poboček, kterými chceme posílit stávající regiony a rozšířit svou působnost do dalších částí na severu, Severovýchodě Čech, v Praze a Středních Čechách. I to bude příležitost pro další zajímavé osobnosti, které se budou moci podílet na společném rovzoji.

Během mé profesní cesty jsem měl možnost budovat vlastní firmy i v jiných oborech a uvědomil jsem si, že úspěšní můžete být ve všem, kde se dokážete odlišit jako lidé od ostatních, věříte tomu, co děláte a máte to především rádi. I díky tomu jsme dokázali uspět i v jiných oborech mimo finance, ale to nejdůležitější zjištění pro mladého člověka, který nedisponoval velkým vstupním kapitálem bylo, že to, co mi finanční trh nabízí, tedy možnost vybudovat úspěšný byznys bez peněz, postavený pouze na dobré vizi, vlastním úsilí a vlastní invenci, na jiném trhu nenajdu. Takže postupem času byla volba jasná.

Na financích mě baví jednoduše to, že můžeme pozitivně ovlivnit životy našich klientů, mohu přinášet nové výzvy a podnikatelské příležitosti do života mým kolegům a obchodním partnerům. A to vše na trhu, který je, mimo potravin a zdravotnictví, jedním z mála trhů, který používáme všichni a používat ho budeme i v budoucnu. Právě tento trh má obrovský potenciál do budoucna. Přeci jen se jedná prakticky o největší trh na světě co do objemu a stále roste.

Mou silnou stránkou a i přidanou hodnotou pro okolí je především vysoká úroveň znalosti trhu, odbornosti především v oblasti investování a budování majetku a také to, že když něčemu věřím, dokážu pro to získat pozornost dalších lidí. Díky tomu dokážu tvořit a realizovat vlastní vizi a toto myšlení probouzet v ostatních. Proto se mi daří vychovávat nové osobnosti v oboru, dávat lidem víru, že mohou něco dokázat, něco vlastního vybudovat a nemusí se spoléhat ve svém životě pouze na práci, kterou jim někdo přinese pod nos a díky tomu získávají tu potřebnou svobodu do života. Jsem pyšný na to, že řada takových mne nyní obklopuje a dokážeme náš byznys budovat společnými silami.

Budování vlastního bussinesu

Podnikání ve financích přineslo v mém životě mnoho změn, bylo by to na delší povídání, ale pokusím se zde uvést ty nejzásadnější.

Předtím Současná situace
Měl jsem pár známých, neměnné prostředí. Poznal jsem stovky nových a zajímavých kontaktů.
Bál jsem se veřejného vystupování. Pořádám webináře a přednášky.
Neuměl jsem se vymáčknout. Dokážou zaujmout pozornosti lidí pro mou myšlenku.
Pro lidi jsem neměl žádnou přidanou hodnotu. U každého mám příležitost pozitivně ovlivnit jeho život.
Neuměl jsem vést lidi. Vedu velkým tým a celou pobočku.
Neměl jsem pevně daný vizi a plán. Přesně vím proč a co dělám.

Co o mně říkají klienti a kolegové?

Sám jsem toho o sobě řekl už dost. Koukněte se co o mně říkají klienti a kolegové.

Jan Chabera

Liberec

S panem Pummrem spolupracuji již několik let a je špičkou v oboru. Má skvělý přehled o finančních trzích, zajímá se o novinky a vždy se snaží klientovi připravit řešení ušití na míru, Netlačí na klienta a před rozhodnutím vše detailně vysvětlí a probere různé alternativy. Několikrát mi pomohl vyřešit složité situace a ušetřit, popřípadě vydělat nemalé finanční prostředky. Ze všeho nejdůležitější je ale důvěra, kterou jsme si vzájemně vybudovali a doufám, že naše spolupráce bude nadále pokračovat.

Číst více ..

Marie Zdybelová

Liberec

Přestože jsem neměla v minulosti se službami poradců příliš dobré zkušenosti, dala jsem před lety na doporučení a obrátila jsem se s refinancováním hypotéky na pana Pummera. A opět se mi potvrdilo, že vše je o jednotlivcích. Nejenže se refinancování hypotéky povedlo s úsporou několika set korun měsíčně, ale navíc jsme získali průběžnou správu všech smluv, poradenství v oblasti investování, spoření a celkového rozložení rodinného rozpočtu. Nejvíce oceňuij osobní přístup a hlavně naprostou důvěru v oblasti financí, kterou si u mě pan Pummer za roky spolupráce získal.

Číst více ..

Šárka Hamanová

Liberec

"Honzu znám již 15 let a velmi si ho vážím. Získal si mne pro svou poctivost a lidský přístup ke klientům. Zároveň má velký dar nastavit nám ostatním zrcadlo. A z vlastní zkušenosti říkám, že je to kolega - šéf - poradce, člověk o kterého se mohu opřít. Je tím, kdo neodmítne pomoc v kritické situaci a pomůže. Slovem, činem, je opravdovou oporou. A to je pro mne v životě to nejdůležitejší."

Číst více ..

Filip Novák

Praha

Jsem vděčný za potkání s Honzou, zpočátku jsem chtěl pouze pomoci s refinancováním mého úvěru, ale díky Honzovy pomoci a obrovskému přehledu se mi nyní stará o veškeré finance a smlouvy.

Jsem rád, že s Honzou můžu řešit vše na rovinu, mám v něm obrovskou důvěru.

Číst více ..

Odběr novinek

Odebírejte moje novinky, aby Vám neutekla žádná zásadní informace ze světa financí.